CVIČENÍ/WORKSHOPY

WORKSHOP PSYCHOMOTORICKÉ TERAPIE

14. a 15. 1. 2020, 8:30 – 17:30

Dvoudenní workshop psychomotorické terapie – jeden z nejpoužívanějších přístupů v psychosomatické oblasti v Belgii, který přijede představit přímo zakladatel „International Organization of Physical Therapy in Mental Health“ Profesor Michel Probst.

Pro koho je workshop vhodný: fyzioterapeuti, ergoterapeuti, psychologové, pedagogové, lékaři i studenti těchto oborů.

Psychomotorická terapie:
V Belgii je psychomotorická terapie (PMT) jako druh fyzické aktivity a terapie zaměřené na tělo integrovaná v péči o duševní zdraví od roku 1965.

PMT je definována jako způsob léčby, který používá tělesné uvědomování a fyzickou aktivitu jako základní kameny svého přístupu. Je založena na holistickem pohledu na lidskou bytost. Tato terapie upozorňuje na těsný vztah mezi psychologickými a motorickými zkušenosti.
Během workshopu se účastníci seznámí a zažijí techniky, které se používají v psychomotorické terapii v Belgii.

1. den workshopu: „Váha, tělo a trauma“ – budeme se věnovat vztahu prožitého traumatu a těla – jak trauma na tělo působí a jak lze prožité trauma naopak skrze tělo ovlivnit. Dotkneme se i zkušeností s ovlivněním poruch příjmu potravy prostřednictvím psychomotorické terapie. Prezentovaná cvičení jsou však vhodná pro pacienty se širokým spektrem duševních a psychosomatických onemocnění.

2. den workshopu – Relaxace – Relaxační terapie je speciální forma léčby ve fyzioterapii. Pomocí relaxačních technik zasahuje se na úrovni jak somatické, tak i psychosomatické (dis)funkce pacienta.

Relaxační cviky nejsou určeny pouze k terapii stresu, ale jsou široce rozšířeným a používaným nástrojem pro širokou škálu cílů. Účelem terapie je například rozpoznání příznaků napětí a získání představy o možnostech vypořádání se a zvládnutí nezdravého stresu.

Workshop je vedený belgickými lektory prof. Michel Probst Ph.D a Mgr. Maria Panas. Workshop bude probíhat převážně v angličtině, některé praktické pasáže budou vedeny česky. 

Profesor Michel Probst je zakladatelem a prezidentem „International Organization of Physical Therapy in Mental Health“, vědec s více než 225 publikací ve více než 10 jazycích (autor knihy Physiotherapy in Mental Health and Psychiatry: A Scientific and Clinical Based Approach), terapeut s mnohaletá zkušenosti.

Psychomotoricka terapeutka a fyzioterapetka Maria Panas je absolventkou 1. Lékařské fakulty v Praze a Katolické Univerzity v Leuvenu. Maria nyní pracuje v Univerzitní Psychiatrické nemocnice v Belgii.

Cena: 4900 Kč/dva dny

Registrace na info@fyzioaktiv.cz do 10. 1. 2020

Místo konání: Praha, Prostor 8 (Šmilovského 8)

Workshop_psychomotorická_terapie

 

FYZIO Jóga

Každé pondělí, 7:30 – 8:30 ráno (V roce 2020 začínáme v pondělí 6.1.)

Lekce probírá v pomalému tempu s důrazem na správné provedení pohybu z hlediska nejnovějších poznatků fyzioterapie a konceptu spirální  dynamiky. Ke správnému provedení ásan pomáhají pomůcky (cihličky, popruhy).

Přijďte si s námi v pondělí ráno zacvičit. Lekce je vhodná i pro začátečníky.

Pro účast se registrujte zde: Registrační formulář

Cena: 6 lekcí za 780 Kč

IMG_0709

IMG_0715